TAFED

Etkinlikler

Marmaris

GÜNEY EGE MARMARİS AŞÇILAR DERNEĞİ OLARAK CUMHUR BAŞKANI SAYI RECEP TAYYİP ERDOĞANIN EŞİ EMİNE ERDOĞANIN VE KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI HİMAYESİNDE 21-27 MAYIS 202 TÜRK MUTFAĞI HAFTASINDA AÇLIŞI MARTI OTELDE YAPILAN VE SONRASINDA  22 OTELİN  GEÇMİŞE AİT MUTFAK ATOYESİNİN  KAFE VE RESTAURANTLARIN KATILIMIYLA 100 ÇEŞİT ASIRLIK TÜRK MUTFAĞI KİTABI İÇERİSİNDEN TARİFLERLE ÜRÜN YAPIMI  3500 KİŞİYE MARMARİS ATATÜRK MEYDANINDA YERLİ VE YABANCI MİSAFİRLERE  İKRAMI YAPILMIŞTIR  MARMARİS KALESİNDE ZİYARETÇİLERE AYNI GÜN İKRAMLAR YAPILMIŞTIR   1 HAFTA BOYUNCA BÖLGEDEDEKİ OTEL VE RESTAURANTTLARDA ASIRLIK TARİFLERLE TÜRK MUTFAĞI  KİTABINDAN  BİR HAFTA BOYUNCA YEMEKLER YAPILMIŞTIR TÜRKİYENİN EN KAPSAMLI VE KARABALIK OLAN TANITIMDA  YEREL VE ULUSAL BASINDA YER ALMIŞTIR

Mezopotamya

Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) bünyesindeki Mezopotamya Anadolu Derneği’nin Başkan Yardımcısı Mustafa Polat’ın, Harran Üniversitesi Halfeti Meslek Yüksek Okulu’nda Yerli Üretim (869), kariyer ve workshop çalışmalarından kareler…

İzmir

Türkiye Aşçılar Federasyonu’na (TAFED) bağlı İzmir Aşçılar Derneği, Yönetim Kurulu ve Gençlik Kolları ile birlikte Küçükyalı KTM Lisesi’nde sektörel iş birliği için protokol imzalayıp, alan öğrencileri ile seminer düzenledi. Akabinde Karabağlar Halk Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden dernek, Aşçılık ve Pastacılık öğrencileri ile bir araya gelerek workshop düzenledi.

İzader

TAFED bünyesindeki İZADER, Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile karşılıklı iş birliği çerçevesinde protokol imzaladı. Önümüzdeki günlerde başka eğitim kurumları ile iş birliği protokolleri imzalanması konusunda çalışmalar devam etmektedir.

Futbol

TAFED’e bağlı Güney Ege Marmaris Aşçılar Derneği’nin her yıl organize ettiği, gelenekselleşen Turizm Çalışanları Futbol Turnuvası 01-26 Eylül 2022 tarihlerinde gerçekleşti. Meslektaşlarımızın ve turizm çalışanlarının sosyalleştiği etkinlikte, yoğun çalışan şeflerimiz keyifli vakit geçirdi. Ayrıca sosyal sorumluluk çerçevesinde bölgenin SMA hastası bebeğinin sesi duyurularak, etkinlik sayesinde yaklaşık 120 bin TL gelir sağlandı ve Zehra bebeğe bağışlandı. Organizasyon ulusal ve yerel basında geniş yer buldu.

Bunun yanı sıra Güney Ege Marmaris Aşçılar Derneği bölgede çıkan yangınlarda helikopter alanına her gün koordineli şekilde gıda ile ilgili ihtiyaçları tedarik ederek doğal afetlerde üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdi.

 

 

Alanya

Türkiye Aşçılar Federasyonu'na bağlı Gastronomi Yıldızları Derneği, Alanya Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu Noel etkinliklerinde stant açtı ve katılımcılara dernek ile federasyonun faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Bununla birlikte etkinliğe katılan yerli-yabancı tüm misafirlere sunumlar ve ikramlar hazırlandı.

Anasayfa
Kurumsal
Tafed'e Bağlı Derneklerimiz
Projelerimiz
Galeri
Basında Biz

İletişim

Merkez: Mimar Sinan cad Sarı Lale sok No:8 Eyüp – Kemerburgaz, İstanbul

e-posta: tafed@tafed.org.tr

 

 

PDF
Broşür indir

 

© Tüm Hakları Saklıdır.

TAFED Türkiye Aşçılar Federasyonu