Rize’de Uluslararası Pastacılar Festivali renkli görüntülere sahne oldu Yetiştirdiği pasta ustaları ile Türkiye’nin dört bir yanında adını duyuran Rize’nin Çamlıhemşin İlçesi Fırtına Vadisi’nde 2’inci Uluslararası Pastacılar Festivali düzenlendi.

Yetiştirdiği pasta ustaları ile Türkiye’nin dört bir yanında adını duyuran Rize’nin Çamlıhemşin İlçesi Fırtına Vadisi’nde 2’inci Uluslararası Pastacılar Festivali düzenlendi.

Çamlıhemşin Eğitim ve Kültür Derneği’nce bu yıl 2’incisi düzenlenen Uluslararası Pastacılar Festivali, katılımcıların aşçı kepi ve önlüğü giyerek, tulum eşliğinde gerçekleştirdiği kortej yürüyüşü ile başladı. İlçe belediyesi önünden başlayan yürüyüşte katılımcılar, türküler söyleyerek tulum eşliğinde horon oynadı. Bir kilometrelik kortej yürüyüşünün ardından kemer köprüye ulaşan katılımcılar, köprü üzerinde pasta kesti. Ustaların hazırladığı birbirinden lezzetli pastaların sergilendiği etkinlikte köprüye kadar tekerlekli araç üzerinde taşınan dev pastanın içerisinden tulum çalan bir kişinin çıkması alışılmamış ve farklı görüntülere sahne oldu. Pastaların tadına bakanlar daha sonra pasta savaşı yaptı. Protokol üyeleri ve vatandaşlar birbirlerine pasta atma yarışına girince çok renkli görüntüler yaşandı.