Türkiye’nin dört bir yanından gelen aşçılar, Ankara Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde gerçekleşen TAFED 5. Olağan Genel Kurul toplantısının akabinde Çeşni Konağı’nda düzenlenen iftar yemeğinde buluştu.

TAFED 5. Olağan Genel Kurulu sonrası Ankara Çeşni Konak’ta gerçekleşen iftar yemeği Uras Medya-Yayın tarafından düzenledi. Organizasyona 700’ün üzerinde davetli katıldı. Güzel bir Ankara akşamında Çeşni Konağı’nın avlusunda oruçlar açılırken, Mustafa Akbaş ve Orkestrası da kulaklara ilahi ziyafeti yaşattı. Semazenler vecde gelirken, Osmanlı şerbetleri ibriklerden bardaklara, Osmanlı macunları damaklara değdi.

İftar yemeği öncesinde okunan Kuran’ı Kerim rahmetli olmuş ustaların ruhlarına hediye edildi. Matbah Dergi’nin kongre özel sayısı beğeniye sunulurken hazırlanan hediye paketleri misafirlere sunuldu. Gerçekleştirilen törende TAFED kongre ana sponsoru INOKSAN ve kongre sponsorları Galeri Kristal, Kapp, Güral Porselen, Yayla, TUSİD, Metro, Şemun Gıda, EkolFood plaketlerini aldı. Ayrıca ‘Yılın En İyi Yöresel Ürünü’ ödülünü alan Şemun Gıda’ya plaketi takdim edildi.

Zeki Açıköz’den birlik beraberlik mesajı

İftar yemeğinde konuşma yapan TAFED Başkanı Zeki Açıköz tüm babaların babalar gününü kutladı ve gecenin sonunda tüm babalar için pasta kesildi. Açıköz, birlik beraberliğin öneminin altını çizerken konuşmasını “hiçbirimiz hepimiz kadar güçlü değiliz” diyerek sonlandırdı.